Базальтовий каналізаційний колектор для міського господарства


Каналізаційні колектори, футеровані кам'яним базальтовим литтям
, - ідея дуже і дуже давня. Всім відомо, що у стародавніх римлян була своя система каналізації, багато хто знає, що вона була зроблена з каменю, а дехто - в курсі, що ця система не тільки збереглася до наших днів, але і досі функціонує як дощова каналізація. Тільки вдумайтеся: комунальна споруда, яка налічує кілька тисяч років!

У чому ж секрет цього довголіття?

Відгадка досить проста - весь секрет у матеріалі, з якого був зроблений трубопровід. Камінь був твердим і практично непіддатливим до абразивного зносу, до того ж, був стійким до різних хімічно агресивних середовищ і бактерій.

Камінь в прокладанні каналізаційних труб тепер використовуємо й ми. Спеціальна технологія кам'яного литва з базальту дозволяє виготовити трубу будь-якої форми і з необхідними властивостями і зробити "вічну" каналізацію.

Технологія виготовлення базальтової каналізації порівняно нескладна: за основу беруться стандартні каменелиті труби із внутрішнім діаметром від 40 до 610 мм і довжиною 500 мм, з яких набирається загальна довжина колектора. Ці труби зовні оточені бетонною оболонкою для додання всьому виробу необхідної форми та жорсткості. При діаметрі понад 610 мм бетонні труби футерують радіальною плиткою або жолобами.

Чим же можуть допомогти такі труби міському господарству?

Багато чим! Термін служби цих труб становить кілька десятків років, а значить:

1. Не буде потрібно їх міняти кожні 3-5 років, що дозволить заощадити на ремонтних роботах і зберегти гроші на інші потреби міста. Особливо це актуально у центрі великих міст, в історичних місцях, а також там, де наземні споруди не дозволяють вести роботу.

2. Кам'яне литво (базальт) успішно конкурує з такими матеріалами, як сталь, чавун, залізобетонні вироби. Кожна встановлена тонна базальтових труб економить 5-8 тонн металу.

3. Низька теплопровідність каменю захистить трубу від промерзання навіть у найжорсткіші морози і не дозволить намерзанню перекачуваних мас на стінки базальтової труби.

4. Буде виключена небезпека попадання фекальних стоків у грунт (це буває при застосуванні бетонних і чавунних труб за рахунок їх зносу і корозії), що робить безпечним використання каналізації в умовах міста, запобігає потраплянню в питну воду інфекційних хвороб.

5. Властивості базальту з часом не змінюються. Ця особливість дозволяє використовувати кам'яне литво навіть для захоронення ядерних хімічних відходів - що вже говорити про фекальні стоки.

Основні властивості кам'яного литва - зносостійкість, хімічна стійкість, нульове водопоглинання, морозостійкість, висока міцність на стиснення, екологічна чистота, висока довговічність. Все це робить базальтові труби просто незамінними в міському господарстві, як і в інших сферах.