Плавлений базальт (кам'яне литво) - матеріал не новий. Але загальнодоступної інформації про нього все ще недостатньо, тому прийшов час ознайомити вас із його корисними властивостями, а також розповісти про перевагу трубопроводів, футерованих базальтом або еукором, перед звичайними, металевими.

Перш за все, базальт - це один із найміцніших і найдовговічніших матеріалів, які тільки подарувала природа. А оброблений особливим чином базальт має унікальні властивості і може набувати будь-якої форми - за бажанням замовника, що дозволяє використовувати його, в тому числі, і для виробництва трубопроводів. Еукор - чеська розробка, матеріал, створений для випадків, пов'язаних із високою напругою і тертям, з високими температурними коливаннями, коли базальту стає вже недостатньо.

Чеське кам'яне литво вважається одним із найкращих у світі і виділяється в основному високою опірністю до стирання, тому в багатьох випадках перевершує навіть високолеговану сталь.

Вироби з плавленого базальту або еукора мають практично необмежений термін служби, вони стійкі до впливу вологи, різних кислот і лугів у будь-якій концентрації. Також вони не піддаються корозії, не потребують захисного фарбування, не втрачають корисну собівартість через атмосферні впливи. Тому в багатьох випадках їх використання є набагато практичнішим, ніж використання спеціального чавуну або сталі.

Початкова ціна цих трубопроводів досить висока. Незважаючи на це, економічний ефект при застосуванні проводів, футерованих базальтом або еукором, величезний: футерована цими матеріалами труба служить, принаймні, в шість разів довше, ніж сталева, при цьому не вимагає обслуговування, фарбування, ремонтів. У результаті, завдяки скороченню витрат на безперервну експлуатацію трубопроводу, собівартість готової продукції значно знижується.
Тому хороший господар використовує плавлений базальт у всіх випадках, де потрібні економічна вигода і безперервний процес експлуатації (без перерви в результаті поломок).

Базальтові труби не можна прямо використовувати як трубопроводи, тому їх вставляють у зварені або безшовні сталеві труби. Виготовлення базальтових виробів, включаючи проектну документацію, забезпечує фірма «Ремтехснаб». Базальтові труби, коліна і плити використовуються як готовий будматеріал. Ці деталі захищені на кінцях фланцями. Після вимірювання точної довжини і кутів трубопроводу, проектувальник запропонує вам зносостійкі труби і коліна строго у відповідності з конкретним замовленням.

Загальна інформація про застосування трубопроводів

Зносостійкі трубопроводи, викладені кам'яним (базальтовим) литвом або еукором, найчастіше використовуються для пневматичного транспортування порошкоподібних і дрібнозернистих речовин із максимальною швидкістю до 60 м/сек або для гідравлічного транспортування сильно абразивних матеріалів і радикалів зі швидкістю 2,0 м/сек. Максимальний робочий надлишковий тиск становить 1,6 МПа. Викладені труби можна використовувати і для трубчастих ланцюгових гарячих субстратів. Для прокладки відводів ми рекомендуємо використовувати зносостійкі еукорові виливки, це врівноважить загальний термін служби комплектного трубопровідного ряду. Якщо ряд вистилається для зносостійкості тільки у відводах, радимо викласти виливками мінімум півметра труби за відведенням (турбулентність за відведенням).

Крім трубопроводів, футерованих базальтом або еукором, «Ремтехснаб» пропонує відгалуження і розгалуження. Різні перехідні фасонні частини з круглих на кутові профілі, вистилки великих кутових трубопроводів або конусних пиловловлювачів і попеловловлювачів «Ремтехснаб» виготовляє під замовлення, згідно монтажних схемам та розмірів по вимогах замовника.

Крім того, базальтом або еукором можна облицьовувати найрізноманітніше обладнання, наприклад: лоткові ланцюгові конвеєри, бетономішалки і мішалки ливарних сумішей; вистилку молотильних барабанів; вистилку бункерів для вугілля, руди, піску; обкладку спіральних спусків і т.д. У будь-якому разі, перед прийняттям рішення про використання зносостійких базальтових або еукорових виливків проконсультуйтеся з виробником, який надасть технічну допомогу і зможе гарантувати якість пропонованих виробів при обов'язковому дотриманні обумовлених технічних умов.

Зносостійкі базальтові труби та інші вироби з базальту складаються і транспортуються, як правило, великими вантажними автомобілями або вагонами, відповідно до договору із замовником. При транспортуванні враховуйте, що вироби потребують дуже дбайливого ставлення. При всіляких маніпуляціях - укладанні, перевезенні та розвантаженні - їх необхідно захищати від ударів, перекачування, внаслідок чого можуть виникнути пошкодження (головним чином на торцях).